Beklenen Müjdeler Geliyor

İşçilere kadro, Ücretli öğretmene kadro, Mahkum affı, Ehliyet affı Ne Zaman? İşte Detaylar

Alınan son duyumlara göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklanan seçim beyannamesinin ardından beklenen yeni müjdeleri önümüzdeki günlerde açıklayacak.

Farklı kaynaklardan alınan bilgilere göre, uzun zamandır kadro bekleyen ücretli öğretmenler ve işçileri ilgilendiren ayrıca ehliyet ve mahkum affı bekleyenlere iyi haberler gelecek.

İşte gelmesi beklenen müjdeler;

  • Ücretli öğretmenlere kadro; uzun zamandır taleplerini dile getiren ücretli öğretmenlerin kadroya geçiş aşaması Erdoğan’dan gelecek müjde sonrası başlayacak.
  • Ehliyet affı; birçok seçmenin diğer beklentisi ise ehliyet affının gelmesi yönünde. Ehliyetine el konulan birçok mağdur ehliyet affının gelmesini bekliyor.
  • Mahkum affı; pandemi nedeniyle izinli sayılan mahkumların izinleri 31.07.2023 itibariyle bitiyor. Bu tarih sonrasında yaklaşık 10 milyon kişi mahkum affı kanunu çıkarılmasını bekliyor.
  • Taşeron işçilerine kadro; sözleşmeli memurların geçtiğimiz ayda kadroya geçme işlemleri tamamlamıştı. Bu dönemin ardından taşeron işçilerinin de kadroya geçme talepleri bulunuyor. Alınan duyumlara göre gelecek olan müjdeler arasında taşeron işçilerine kadro da var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir