Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Son Dakika Açıklamaları

Cumhurbaşkanı Erdoğan canlı yayında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan seçim arifesinde canlı yayında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Canlı yayında beklenilen haberler de tek tek gelmeye başladı. İşte önemli başlıklar;

İmar affı affedilmeyecek suç kapsamına dahil edilecek: Cumhurbaşkanının açıklamasına göre Kahramanmaraş merkezli depremler sonrasında gündeme gelen imar affının sonraki dönemlerde affedilmeyecek suç kapsamına dahil edilecek.

Genel af gündemde değil: Erdoğan: ‘Ben adaylığımı genel af üzerine bina etmedim.’ Genel af çıkıp çıkmayacağına dair sorular soran gazetecilere Erdoğan’ın yanıtı ise ‘Ben adaylığımı genel af üzerine bina etmedim.’ oldu.

Yeni evleneceklere 150 bin liralık kredi desteğinin kaynağı açıklandı: Cumhurbaşkanı Erdoğan dün yaptığı seçim beyannamesinde yeni evleneceklere 150 bin liralık 2 yıl geri ödemesiz ve faizsiz kredi verileceğini açıklamıştı. Bu akşamki yayında ‘Bu desteğin kaynağı nedir?’ sorusuna ise şu şekilde cevap verdi: ‘Karadeniz gazı, petrol gelirini aile ve gençlik bankasına aktaracağız. yeni evlenecek çiftlere verilen iki yıl geri ödemesiz 150 bin liralık kredi desteği bu kaynaktan sağlanacak.

Her büyükşehire şehir hastanesi kurulacak: İstanbul, Ankara, Bursa ve Balıkesir gibi şehirlerde kurulan şehir hastanelerine yenileri eklenmeye devam ettiğini belirten Erdoğan cumartesi günü de Kocaeli’de şehir hastanesinin açılışının yapılacağını belirtti. Ayrıca tüm büyükşehirlere de şehir hastanesi kurulacağını duyurdu.

Mülakatlar kalkıyor: Dün açıklanan seçim beyannamesinde mülakatların kaldırılacağını açıklanmıştı. Canlı yayında ise Erdoğan mülakatlara yönelik sorularda seçim sonrasını işaret etti. Erdoğan ‘Seçim bittikten sonra yeni dönemde yeni planlarla mülakatı kaldırmaya yönelik adımlar atacağız.’ dedi.

Ev hanımlarının emekliliğine yönelik destek verilecek: Ev hanımlarının sigortalı olması konusunda da devlet desteği olacağını açıklayan Erdoğan ‘ Ev hanımlarının primlerinin bir kısmını biz ödeyeceğiz’ dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir