Kilo Verdirmeye Yarayan Mucize İçecekler

İşte kilo verdiren mucize içeceklerin listesi

Sağlıklı bir vücut için bol su içmek en önemli faktördür. Peki su haricinde içtiğimiz içecekler neler olmalı? Hangi içecekler vücuda faydalıdır? Ve kilo vermeye yardımcı olan içecekler nelerdir?

Kilo vermek için bol su içmenin çok önemli bir detay olduğunu biliyoruz. Peki diğer hangi sıvılar su gibi kilo vermeye yardımcı olur? İşte kilo vermeye yardımcı olacak o içecekler;

1-KEFİR: Kefirin içerisinde sindirim sisteminin iyileştirmeye yarayan probiyotiklerden oldukça fazla bulunur. Sindirim sistemi ne kadar iyi olursa kilo verme şansınız da o kadar artar. Araştırmalara göre kefirini içinde yaklaşık 61 yararlı bakteri bulunuyor. Bu bakteriler bağırsakları kontrol altında tutar ve sindirim sistemine yardımcı olur. Ayrıca uzun süre tokluk hissi vererek iştahınızı kontrol etmeye yardım eder.

2-ELMA SİRKESİ: Elma sirkesi insülin seviyesini düşürmeye, iştahı kontrol etmeye ve vücut yağını yakmaya yardımcı olur. Elma sirkesi özellikle karaciğer ve göbekte oluşan yağların azalmasına yardımcı olur. Günde 2 yemek kaşığı elma sirkesi içmek yağlardan kurtulmaya yardımcı olacaktır.

3-ÇAY: Kilo verdiren diyetlerin içinde bitki çaylarını (yeşil çay vs. gibi) görmeye alışkınız. Ama kahvaltılarımızın vazgeçilmezi, akşam yemekten sonra mutlaka demlenen çaylarımız da kilo vermeye yardımcı oluyor. Siyah çayda bulunan polifenol vücut ağırlığını kontrol eden bir çeşit antioksidandır. Araştırmalara göre de bu antioksidanlar kilo alımını azaltmaktadır. Tabi ki şekersiz tüketilmek şartıyla.

4-SOYA SÜTÜ: Soya sütü içeresinde bol miktarda protein ve lif bulunur. Bu da kilo vermeye yardımcı olur. Ayrıca soya sütü normal sütten daha az kalori içerir. Bu şekilde sağlıklı beslenerek daha az kalori almış olursunuz.

5-KAHVE: Vücudu uyaran ve daha fazla hareket etmeniz için enerji veren kafein kilo kaybına da yol açabilir. Kafein metabolizmayı hızlandırır ve vücut yağlarını yakmaya yardım eder. Tüm bunların sağlanması için kahve şeker ve şeker içeren tatlandırıcılar olmadan tüketilmelidir.

6-SEBZE SULARI: 2010 yılında yapılan bir araştırmaya göre sebze suyu tüketen kişiler tüketmeyen kişilere gire daha fazla kilo vermişlerdir. Ayrıca sebze suyu tüketimi, alınan karbonhidrat miktarını azaltıp kilo kaybına katkı sağlar. Ispanak, brokoli, salatalık, lahana gibi sebzelerin sularını tüketmek tokluk hissini de arttıracaktır.

Bu tavsiyeleri diyetinize eklemeden önce doktorunuza başvurmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir