Memurlara Ek Zam Ne Zaman Gelecek?

Memurların ek zam talepleri sürüyor. Memurlar ek zam haberini uzun zamandır bekliyorlar. Bekleyiş devam edecek mi? Erdoğan’ın bayram müjdesi memurlara mı gelecek? Detaylar haberimizde..

Kamu işçilerine yönelik zam pazarlıkları sürüyor. Bu pazarlıktan hem kamu işçilerinin hem de memur ve özel sektördeki beyaz yakalıların da etkileneceği öngörülüyor.

Kamu işçilerinin zammında sona gelindi.

Hükümet, 700 bin kamu işçisine yönelik zammın ilk 6 aylık teklifin yüzde 30, aylık teklifin ise 11.500 lira olduğu açıkladı. İşçiler ise aylık taban ücretin 15 bin liraya çıkartılmasını istiyor. Henüz belli bir oran üzerinde mutabık kalınamadı ve 2023 yılı Kamu Toplu İş Sözleşmeleri Çerçeve Protokolü görüşmeleri devam ediyor.

 İşçi ve işveren görüşmeleri bu haftada devam edecek. TUHİS ev sahipliğinde bir araya gelecek tarafların müzakereleri bu görüşmede sonuçlandırması bekleniyor.

Memurların gözü kulağı kamu işçisinin zam oranında!

Memurlar da kamu işçileri gibi bu zam haberini bekliyor. Çünkü olası bir yüksek maaş artışında memurların ek zam beklentisi de olacaktır.

Hali hazırda yılbaşındaki maaş zammının enflasyon ile eridiğini söyleyen memurlar uzun süredir ek zam talep etmekteydiler. Temmuz ayında asgari ücrete ara zam geleceği haberi, emekli maaşlarına mart ayında zam gelmesi memurların da beklentisini arttırıyor.

Bayramdaki Müjde Memura Mı?

Kamu işçilerinin hükümetle görüşmeleri sonucunda ortaya çıkacak tablodan sonra memurların da alım gücünü arttırmaya yönelik çalışmalar yapılması öngörülüyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan geçtiğimiz günlerde Ramazan Bayramı’nın birinci günü önemli bir müjde vereceğini açıkladı. Tüm bu taleplerden sonra akıllara gelen soru ise ‘Bayramdaki müjde memura gelecek ek zam mı olacak?’ oldu.

Memurların talepleri sosyal medyada dile gelirken Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuyla ilgili bir açıklama yapması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir