Seçimin Kazananı Belli, Kaybeden Kim ?

Beklenen seçim sonuçları belli oldu, Peki Seçimin Kaybedenleri Kim Oldu, Kaybedenler şimdi ne yapacak, seçmeninin gönlünü nasıl alacak?

13. Cumhurbaşkanlığı için 2. tura kalan adaylar Erdoğan ve Kılıçdaroğlu oldu.

Seçim sonuçlarına göre Erdoğan %52.09 oy alırken Kılıçdaroğlu %47.9 oranında oy aldı. Cumhurbaşkanlığı yarışını kazanan Erdoğan oldu.

Millet ittifakından ise sessizliği ilk bozan Kılıçdaroğlu oldu. Fakat kaybederse istifa etmesi beklenen Kılıçdaroğlu istifadan çok uzak bir konuşma yaptı. Seçim sonuçlarından çıkan tabloyu hiç kimsenin üstlenmediği görüldü. Aday olmaması konusunda tüm ısrarlara rağmen aday olan Kılıçdaroğlu için istifa çağrıları giderek artıyor.

Diğer tarafta Erdoğan’ın başarısı uzmanlarca yorumlandı. Mak Siyasi Danışmanlık şirketinin yönetim kurulu başkanı Mehmet Ali Kulat Erdoğan’ın seçim sırrını şöyle açıkladı:

“Recep Tayyip Erdoğan siyasi dehasını konuşturdu. Salondaki mutsuz kalabalığı yandaki küçük odalarra taşımak suretiyle ama aynı avlunun dışına çıkmadan bir arada tutabildi. Yani AK Partiye küsen seçmen MHP ya da Yeniden Refah partisine gitti. Yandaki odalara gitti. Ama sonuçta patron Erdoğan oldu. Ailesini korumuş oldu.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir